Nugeležinimo filtrai

 

Nugeležinimo filtras efektyviai pašalina:

  • GELEŽĮ;
  • MANGANĄ;
  • MECHANINES PRIEMAIŠAS;
  • SIEROS VANDENILĮ (supuvusio kiaušinio kvapą).

altApie geležingą vandenį

Lietuvos higienos norma HN 24 : 2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai" nurodo, kad geriamajame vandenyje geležies kiekis neturi viršyti 0,2 mg/l, o mangano - 0,05 mg/l. Deja, dalis Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų vartoja vandentiekių ir gręžinių vandenį, kuriame šie kiekiai viršija leistinus keliolika ir net keliasdešimt kartų.

Ištirpusia geležimi bei manganu užterštas vanduo iš čiaupo dažniausiai išbėga skaidrus, bet ilgiau pastovėjęs ar užvirintas pradeda ruduoti.

Nuo vandenyje susidariusių geležies ir mangano rūdžių nukenčia santechnika: kriauklės, vonios, dušo kabinos pasidengia rudomis ar juodomis nuosėdomis, praranda estetinį vaizdą. Ant virdulių ir vandens šildytuvų sienelių bei kaitinimo elementų kaupiasi rūdžių nuoviros. Geležis, kaip ir kalkės, su muilu ir šampūnu sudaro netirpius junginius, kurie nusėda plaukuose, odoje ir gali sukelti alergijas.

Geležingame vandenyje neįmanoma išskalbti šviesių drabužių.

Be to, geležingas vanduo - labai neskanus, turintis nemalonų sieros vandenilio kvapą. Iš tokio vandens neįmanoma pagaminti skanių maisto patiekalų, išvirti aromatingos arbatos, kavos.

Po filtravimo vanduo tampa skaidrus, ypač gaivus, be pašalinio skonio ir kvapų, prisotintas deguonies. Taip išvalytas vanduo atitinka Lietuvos higienos normos HN 24 : 2003 reikalavimus.

Nugeležinimo filtraiGALIMI TOKIE FILTRŲ VARIANTAI:

1. Automatinis filtras
Filtrą sudaro du korpusai: oksidacinė talpa ir filtravimo talpa. Filtro veikimą valdo automatinis vožtuvas, kuris periodiškai iš filtro išplauna sukauptas rūdis ir kitus teršalus.

2. Rankinio valdymo filtras (taupiems)
Analogiškas, bet pigesnis variantas su rankinio valdymo vožtuvu, montuojamu vietoj automatinio vožtuvo. Filtro plovimą atlieka pats vartotojas, pagal instrukciją persukdamas vožtuvo rankeną į atitinkamas padėtis. Šio filtro veikimui elektra nereikalinga.

Modelis*

Našumas, m3/val.

Užpildo tūris, l

Matmenys,

A x G x P, cm

GS-10/44

1.4

40

130x25x60

GS-10/54

1.8

50

160x30x65

GS-12/52

2.1

60

155x30x70

GS-13/54

2.4

70

160x33x86

GS-14/65

2.8

90

185x36x92

*Galimi ir kiti didesnio našumo filtrų modeliai

Filtrai ir komplektuojančių dalių gamintojai - JAV bei ES kompanijos

Gamintojai

Sertifikuoti geriamojo vandens ruošimui:

alt

 

Filtro sandara ir veikimo schema

vandens filtravimasVandens filtravimas

Nevalytas vanduo, tekėdamas per inžektorių (5), siurbia orą (jeigu sumontuotas kompresorius, oras į tekantį vandenį įpučiamas). Taip oru prisotintas vanduo yra įpurškiamas į oksidacinę talpą (4), kur ištirpusi geležis bei manganas virsta netirpiomis dalelėmis (rūdimis). Šioje talpoje susikaupiantis oro perteklius kartu su iš vandens išstumiamu sieros vandeniliu pašalinamas per oro išleidėją (6).

Toliau vanduo patenka į filtravimo talpą (2), kurioje netirpios rūdys nusėda. Be to, filtravimo užpildas (3) galutinai oksiduoja geležies, mangano bei sieros vandenilio likučius ir juos sulaiko.

Po filtravimo vanduo tampa skaidrus, ypatingai gaivus, be pašalinio skonio ir kvapų, prisotintas deguonies.

 

 

filtro plovimasFILTRO PLOVIMAS (Regeneravimas)

Filtro išplovimą (regeneravimą) periodiškai kas 1-2 savaites vykdo automatinis programuojamas valdymo vožtuvas (1). Plovimo procesas suprogramuojamas ir vyksta paprastai nakties metu apie 15 minučių. Iš priešiniu vandens srautu supurento filtravimo užpildo geležies bei mangano rūdys ir kiti teršalai išplaunami ir pašalinami į kanalizaciją. Baigus plovimo procedūrą, filtravimo užpildas sutankinamas, filtras įsijungia į vartojimo režimą ir valytas vanduo vėl tiekiamas į vandentiekio vamzdyną.

 

 

 

 

Kiekvienu atveju filtrą parenkame atsižvelgdami i vandens kokybę ir filtruoto vandens poreikį!