Minkštinimo filtrai

Minkštinimo filtras efektyviai pašalina

  • KALKES.

Parinkus specialų užpildą, filtras kartu gali pašalinti:

  • nitratus, nitritus,
  • sieros vandenilį (supuvusio kiaušinio kvapą),
  • gelsvą spalvą (durpingos žemės organiką).

Apie kalkingą vandenį

Kalkės – vandenyje ištirpusios kalcio ir magnio druskos, kurios aukštesnėje temperatūroje iškrenta nuosėdomis.

Šildymo sistemų vamzdynuose, radiatoriuose kalkės sudaro tvirtasnuosėdas, kurios blogina šilumos perdavimą, mažina vandens spaudimą, palaipsniui užkemša vamzdžius.

Vandens šildytuvų (boilerių), skalbimo mašinų, indaplovių, virdulių kaitinimo elementai pasidengia kalkių nuoviromis. Todėl ženkliai padidėja energijos sąnaudos vandeniui sušildyti, elementai nuo perkaitimo ir paspartėjusios korozijos greičiau perdega.

Nuo kalkių akivaizdžiai nukenčia ir santechninės įrangos išorė: kalkių-muilo apnašomis apsitraukusius vandens maišytuvus, kriaukles, vonias, dušo kabinas tenka dažnai šveisti.

Be to, nuo kalkių nukenčia ir oda: kalkės, reaguodamos su muilų, šampūnų sudėtinėmis medžiagomis, sudaro netirpius junginius, kurie nusėda plaukuose, odoje. Oda sausėja, pleiskanoja bei šerpetoja. Panašūs procesai vyksta ir skalbiamuose drabužiuose: nuo skalbiniuose iškritusių netirpių junginių drabužiai tampa šiurkštūs, praranda natūralią spalvą, papilkėja.

Minkštinimo filtru išvalytas vanduo nesidrumsčia, nesusidaro jokių apnašų ir nuosėdų. Taip nuo teršalų ir kalkių išvalytą vandenį galima naudoti buitiniams, mitybos ir kitiems poreikiams. 

Minkštinimo filtras

Galimi tokie vandens filtrų variantai

1. Kompaktiškas automatinis filtras

Filtro korpusas ir druskos talpaintegruota vienoje modernaus dizaino “dėžėje”. Filtro veikimą valdo automatinis vožtuvas, kuris, išvalius nustatytą vandens kiekį, įjungia filtro plovimo (regeneravimo) funkciją.

Kompaktiškų filtrų charakteristikos

Modelis*

Našumas, m3/val.

Užpildo tūris, l

Druskos talpa, kg

Matmenys, A x G x P, cm

MK-10/17

1.0

10

35

70 x50x34

MK-8/35

1.6

20

75

120x50x34

MK-10/35

2.0

30

75

120x50x34

*Galimi ir kiti tarpinio našumo filtrų modeliai


 2. Standartinis automatinis filtrasMinkštinimo filtras

Standartiniuose modeliuose druskos talpa atsieta nuo filtro korpuso. Šie filtrai yra  didesni, našesni bei ekonomiškesni; jie gali būti montuojami ne tik buto ar individualaus namo, bet ir daugiabučio namo vandentiekio įvade.   

Standartinių filtrų charakteristikos 

Modelis*

Našumas, m3/val.

Užpildo tūris, l

Druskos talpa, kg

Matmenys, 

A x G x P, cm

MS-9/42

2.0

30

75

125x30x60

MS-10/44

2.4

40

75

130x30x60

MS-10/54

2.8

50

75

160x30x60

MS-12/52

3.2

65

100

155x35x70

*Galimi ir kiti didesnio našumo filtrų modeliai 


3.Standartinis rankinio valdymo filtras (taupiems)

Galimas pigesnis variantas su rankinio valdymo vožtuvu, montuojami ant standartinių filtrų modelių. Filtro plovimą atlieka pats vartotojas, pagal instrukciją persukdamas vožtuvo rankeną. Šio filtro veikimui elektra nereikalinga.

Filtrai ir komplektuojančių dalių gamintojai - JAV bei ES kompanijos:

Sertifikuoti geriamojo vandens ruošimui:

 

 

 

Filtro sandara ir veikimo schema

Schemoje pavaizduotas standartinio automatinio filtro veikimas. Kompaktiškas automatinis filtras veikia lygiai taip pat, tik visa įranga yra sukomplektuota vienoje modernaus dizaino “dėžėje”.

Vandens filtravimas

Nevalytas vanduo, patekęs į filtrą (2), pradeda skverbtis per aktyvųjį užpildą (3), kur vykstant jonų mainams iš vandens pašalinamos kalkės ir sunkieji metalai.

Jei papildomai parinktas specialus filtro užpildas, kartu pašalinami ir nitratai, nitritai, sieros vandenilis, gelsva spalva,dideli geležies ir mangano kiekiai.

Taip nuo teršalų ir kalkių išvalytą vandenį galima naudoti buitiniams, mitybos ir kitiems poreikiams. Toks vanduo jau nesidrumsčia, nesusidaro jokių apnašų ir nuosėdų.

Filtras vidutiniškai išvalo 4-6 m3 vandens, po to – išplaunamas (regeneruojamas).

 

Filtro plovimas (Regeneravimas)

Filtro išplovimą (regeneravimą) reguliuoja automatinis programuojamas valdymo vožtuvas (1), kuris skaičiuoja išvalyto vandens kiekį ir pagal tai pradedai šplovimo procesą nakties metu. Filtras plaunamas valgomosios druskos tirpalu, siurbiamu iš druskos talpos (4).

Apie 100-150 litrų nuotekų su išplautomis kalkėmis ir kitais teršalais pašalinamaį kanalizaciją. Po 1,5 valandos, baigus plovimo procedūras, druskos talpa automatiškai papildoma reikiamu vandens kiekiu.

Po to filtras įsijungia į vartojimo režimą ir valytas vanduo vėl tiekiamas į vandentiekio vamzdyną.

 

Kiekvienu atveju filtrą parenkame atsižvelgdami i vandens kokybę ir filtruoto vandens poreikį!